Fizykoterapia

Fizykoterapia to jedna z form fizjoterapii. Jej istotą jest wykorzystanie różnych zjawisk fizycznych, takich jak światło, prąd czy ultradźwięki, którymi oddziałuje się na organizm pacjenta. Okazuje się, że organizm reaguje na tego typu działania bardzo pozytywnie, na przykład przyspieszając proces regeneracji. Wpłynęło to na popularyzację fizykoterapii, która stymuluje układ odpornościowy oraz pobudza organizm do walki z różnymi stanami chorobowymi.

Fizykoterapia nadaje się szczególnie świetnie do stosowania u pacjentów po przebytych urazach. Przyspiesza proces regeneracji tkanek i gojenia się ran oraz wspomaga walkę ze stanami zapalnymi. Jest szczególnie polecana sportowcom po kontuzjach, ale także osobom po wypadkach, ze złamaniami oraz zwyrodnieniami w kręgosłupie. Pomoże także pacjentom cierpiącym na nerwobóle. Celem fizykoterapii jest bowiem zarówno wyeliminowanie dolegliwości bólowych, jak i przyspieszenie procesu regeneracji organizmu. Zabiegi wykorzystują naturalne, znane od dawna zjawiska fizyczne i dlatego praktycznie nie powodują skutków ubocznych.

W naszej ofercie znajduje się wiele różnych technik fizykoterapii. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym porozumieniu i we współpracy z pacjentem, ponieważ tylko wtedy można osiągnąć wszystkie pożądane efekty. W procesie leczenia oraz rehabilitacji kluczowe znaczenie ma samopoczucie, dlatego tak ważne jest, aby każdy pacjent wiedział i dokładnie rozumiał, na czym polega zabieg, któremu jest poddawany. Poniżej mogą się Państwo zapoznać z opisami wszystkich wykonywanych u nas zabiegów, a w przypadku ewentualnych pytań, nasi specjaliści służą pomocą.

Wśród naszych usług znajdą Państwo takie zabiegi jak ultradźwięki, fala uderzeniowa czy elektroterapia. Wszystkie wykonywane są na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i w sposób całkowicie bezpieczny. Zaplecze techniczne wraz z doświadczeniem naszych fizjoterapeutów oraz ich podejściem do pacjenta sprawiają, że świadczymy bardzo wysoką jakość w zakresie rehabilitacji pourazowej. Pacjenci pod naszą opieką mają szansę na powrót do sprawności fizycznej w najwyższym możliwym stopniu.

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z naszą ofertą oraz z opisami poszczególnych zabiegów, z uwzględnieniem ich wskazań oraz przeciwwskazań. Mamy nadzieję, że pomoże to Państwu w pełnym zrozumieniu, na czym polega każdy z oferowanych rodzajów fizykoterapii oraz w dokonaniu właściwego wyboru metody terapii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z naszych usług:

Diatermia krótkofalowa
Ultradźwięki
Fonoforeza
Światłolecznictwo
Fala uderzeniowa
Magnetoterapia
Laseroterapia
Elektroterapia