Fala uderzeniowa

Medycyna od dawna poszukuje nieinwazyjnych, ale skutecznych sposobów walki z przewlekłymi bólami. Jedną z takich nowoczesnych metod łagodzenia bólu jest terapia z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w specjalnie przeznaczonym do tego aparacie, a następnie aplikowana do ciała przy użyciu specjalnej głowicy. Impulsy są bardzo dobrze zogniskowane na jedno miejsce i dzięki temu fala trafia dokładnie tam, gdzie ma trafić, czyli w chore miejsce, nie oddziałując na pozostałe tkanki.

Fala uderzeniowa to jedna z najlepszych, najnowocześniejszych metod zwalczania chronicznego bólu. Jest bardzo często wykorzystywana przez sportowców. Fala działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, rozbija też patologicznie powstałe zwapnienia i zwłóknienia. Dzięki temu pacjenci często odczuwają poprawę już po jednym zabiegu, ale najlepsze efekty daje seria 4-6 zabiegów.

Niszczenie patologii w obrębie tkanek to nie jedyne pozytywne działanie, jakie przynosi fala uderzeniowa. Przyspiesza ona także produkcję kolagenu, odżywia tkanki, usprawnia metabolizm komórkowy i pobudza tkanki do regeneracji. Do tej pory fala uderzeniowa stosowana była w leczeniu kamicy nerkowej, ale odkryto jej pozytywny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy.

Miejscowe działanie fali uderzeniowej czyni ją świetną metodą w leczeniu ostrogi piętowej, a także innych zespołów bólowych dotyczących konkretnych mięśni (m.in. bolesność barku, bolesność nadgarstka, łokieć tenisisty, kolano biegacza). Ze względu na właściwości pobudzenia tkanek do regeneracji, fala uderzeniowa może pomóc również osobom z trudnogojącymi się ranami. Ten zabieg sprawdzi się wszędzie tam, gdzie na skutek zapalenia lub urazu pacjent boryka się z chronicznym bólem.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem fali uderzeniowej są podobne jak w innych zabiegach fizykoterapeutycznych. Są to między innymi ciąża, aktywna choroba nowotworowa i problemy z krzepnięciem krwi. Nie zaleca się fali uderzeniowej również pacjentom, którzy w przeciągu ostatnich trzech miesięcy mieli zawał serca oraz osobom z zaawansowaną osteoporozą i po terapii sterydowej.

Jeśli chcesz skorzystać z dobroczynnego działania fali uderzeniowej, a nie dotyczą Cię żadne z przeciwwskazań, zapraszamy do naszych gabinetów. Doświadczeni specjaliści korzystający z najnowocześniejszych urządzeń, chętnie pomogą Ci w walce z przewlekłym bólem. Nie czekaj zatem i już dziś skorzystaj z zabiegów z użyciem mocy fali uderzeniowej oraz z innych zabiegów z zakresu fizjoterapii.