Magnetoterapia

Magnetoterapia, jak sama nazwa wskazuje, jest działem medycyny fizykalnej, który wykorzystuje pola magnetyczne w leczeniu chorób i w rehabilitacji. Jest to popularna i znana od wielu lat metoda terapeutyczna, która polega na wykorzystaniu wpływu pola magnetycznego o zmiennej częstotliwości na organizm człowieka. Działa ono bowiem na poziomie atomowym, powodując wzbudzanie atomów i cząsteczek.

Do wytworzenia pola magnetycznego stosuje się magnesy lub specjalne urządzenia, a podczas zabiegu eksponuje się na działanie pola całe ciało lub jego fragment. Nie trzeba odsłaniać ciała, zabieg może być wykonywany poprzez ubranie, a nawet bandaże i gips. Dawki i natężenie pola, a także sam czas trwania zabiegu dostosowuje się do potrzeb pacjenta.

Zmiany, jakie pole magnetyczne powoduje na poziomie atomowym, zwiększają aktywność cząsteczek i pobudzają metabolizm komórek. Magnetoterapia działa przeciwobrzękowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie, rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa wychwytywanie tlenu przez tkanki organizmu. Pole magnetyczne przyspiesza też gojenie się ran, a nawet tkanki kostnej, dlatego pomaga w trudnogojących się ranach i złamaniach kości.

Magnetoterapię poleca się wielu osobom borykającym się z problemami psychicznymi i fizycznymi. Zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego łagodzą stres, wzmacniają odporność organizmu, przyspieszają gojenie się ran i zrastanie złamań, a także zmniejszają ból. Zabiegi magnetoterapii mogą pomóc w osteoporozie, migrenach, zwyrodnieniach stawów oraz w rehabilitacji pourazowej.

Zabiegu nie poleca się chorym na nowotwory, kobietom w ciąży, osobom z chorobą wieńcową lub niewydolnością nerek. Przeciwwskazaniem jest także gruźlica oraz krwawienia z przewodu pokarmowego. Z zabiegu nie skorzystają również osoby z metalowymi implantami, natomiast pozostali pacjenci powinni przed zabiegiem pozbyć się biżuterii czy metalowych elementów przy odzieży, jak również wyłączyć telefon. U osób bez przeciwwskazań zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Prawidłowo przeprowadzona magnetoterapia pozwala na osiągnięcie poprawy stanu zdrowia w krótkim czasie. Zabieg wykonany u nas jest zawsze bezpieczny i zmierza ku poprawie stanu zdrowia oraz jakości życia pacjenta. Już pierwszy zabieg daje pozytywne efekty, a regularnie powtarzany pozwala uwolnić pacjenta od dokuczliwego bólu. Zapraszamy do skorzystania z zabiegu magnetoterapii u naszych wykwalifikowanych specjalistów, dla których zawsze najważniejsze jest dobro pacjenta.