#kiedyostatnio

Jak wielu z nas, w natłoku codziennych obowiązków, nie masz czasu na mnóstwo ważnych spraw. Po aktywnym czasie pracy i życia rodzinnego jedziesz na zasłużony odpoczynek, który często jest krótszy niż sobie tego życzysz, a potem znów wpadasz w wir obowiązków. Niektórzy mają inaczej. „Muszę o siebie bardziej zadbać” – myślisz i dokładasz do codziennej aktywności dietę oraz jogging, fitness, rower albo wszystko na raz, bo przecież sport to zdrowie. Czy rzeczywiście dbasz o siebie w ten sposób, jeśli nie wiesz, co na to Twój organizm?

#kiedyostatnio się badałaś/badałeś?

#kiedyostatnio to kampania skierowana wszystkich, przypominająca o profilaktyce zdrowia w każdym wieku; to także przypomnienie osobom młodym i w średnim wieku, że podejmowana przez nich aktywność, aby była skuteczna, musi być rozsądna; to kampania skierowana do tych, którzy chcą odpowiedzialnie podchodzić do swojego zdrowia; to przypomnienie, że od ostatnich Twoich badań profilaktycznych minęło więcej czasu niż myślisz.

Znajdź pięć minut i przypomnij sobie, #kiedyostatnio robiłeś takie badania. Często okazuje się, że Tobie wydawało się, że minął rok, a tak naprawdę minęły już cztery. W takim czasie w Twoim organizmie wszystko mogło się zmienić. #nieczekaj #zbadajsię

Czy wiesz, że każdy sport wpływa na wiele funkcji Twojego organizmu i że nie zawsze to, co robisz, jest dla niego zdrowe? Nie będziesz tego wiedzieć, dopóki nie sprawdzisz.


  • Pamiętaj, że badania profilaktyczne powinno się robić cyklicznie, przynajmniej raz w roku.

  • Pamiętaj, że badania profilaktyczne powinny robić osoby w każdym wieku.

  • Pamiętaj, że badania profilaktyczne mogą pomóc ci wykryć wiele (często bezobjawowych) chorób we wczesnym etapie ich rozwoju.

  • Pamiętaj, że badania profilaktyczne mogą Cię uchronić przed złymi decyzjami dotyczącymi diety lub sportu.

  • Pamiętaj, że badania profilaktyczne mogą pomóc Ci wybrać odpowiednią formę aktywności i sprawić, że w połączeniu z dietą osiągniesz szybciej pożądane efekty.