Kinezyterapia

Kinezyterapia to forma fizjoterapii nazywana niekiedy również gimnastyką leczniczą. Ruch pełni tu tę samą rolę, co zjawiska fizyczne w fizykoterapii – jest środkiem leczniczym, który oddziałuje na nasz organizm, usprawniając go. Jest to więc prawdziwe leczenie ruchem. Kinezyterapia jest świetną metodą na wzmocnienie mięśni, ale nie tylko. Ruch poprawia elastyczność i napięcie tkanek, zwiększa wydzielanie mazi stawowej, poprawia czucie głębokie oraz poprawia wydolność krążeniowo-oddechową. Każda aktywność fizyczna stymuluje także organizm do wydzielania endorfin, nazywanych hormonami szczęścia.

W kinezyterapii wykorzystuje się różny rodzaj ćwiczeń, w zależności od potrzeb pacjenta. Terapia może być miejscowa, czyli oddziałująca bezpośrednio na uszkodzoną część ciała, jak również ogólna, będąca gimnastyką całego ciała. Oprócz ćwiczeń wykonywanych w całości przez pacjenta, możliwe są także ćwiczenia bierne, które wykonuje fizjoterapeuta. Rodzaj zabiegu oraz konkretne ćwiczenia należy dobrać, uwzględniając swoje schorzenie, a najlepiej pod opieką doświadczonego specjalisty.

Kinezyterapia cechuje się bardzo szeroką gamą zastosowania. Polecana jest osobom po urazach, które chcą odzyskać dawną sprawność ruchową. Pomoże także w korygowaniu wad postawy, zwalczaniu dolegliwości bólowych, a nawet w niektórych chorobach układu oddechowego. Ten rodzaj fizjoterapii poleca się również pacjentom po operacjach, gdyż umożliwia ona prawidłowy proces przebudowy tkanek, przeciwdziałając wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym.

W ramach kinezyterapii oferujemy Państwu szereg ćwiczeń i zabiegów omówionych poniżej. Są one niezbędną pomocą po przebytych urazach, ale także mogą stanowić ćwiczenia profilaktyczne, kształtujące prawidłową postawę ciała i wzmacniające mięśnie, polecane szczególnie osobom z siedzącym trybem pracy. Grono naszych doświadczonych terapeutów dba o to, aby usługi były świadczone na najwyższym poziomie, a wszystkie ćwiczenia spełniały w stu procentach swoje zadanie, wpływając na lepszą sprawność ruchową pacjentów.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe opisy wszystkich oferowanych przez nas w ramach kinezyterapii ćwiczeń i zabiegów. Zależy nam na tym, by każda osoba korzystająca z naszych usług rozumiała przebieg i cel wszystkich zabiegów, co przekłada się na dobre samopoczucie i lepsze efekty terapii. Te natomiast może zapewnić tylko perfekcyjna współpraca na linii pacjent – fizjoterapeuta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług. W razie pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji:

Kinesiotaping
Wyciągi i pozycje ułożeniowe
Ćwiczenia bloczkowo-ciężarkowe
Ćwiczenia indywidualne