Masaż AntyCellulitowy

Każdy kocha masaże, ponieważ są to zabiegi, które relaksują, uspokajają i sprawiają, że czujemy się potraktowani w sposób wyjątkowy. Bardzo łatwo jest połączyć przyjemne z pożytecznym i czerpać z masażu także inne korzyści – upiększające oraz lecznicze. Wystarczy odpowiednia technika ruchów. Jednym z przykładów takiego działającego aktywnie na nasz organizm masażu jest masaż antycellulitowy, który pomaga walczyć z niechcianą “pomarańczową skórką”.

Cellulit to defekt tkanki tłuszczowej, objawiający się nierówną, pofałdowaną powierzchnią skóry. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, biodrach, a czasem także na ramionach, dlatego to tam powinien być przeprowadzony masaż. Masażysta za pomocą swoich rąk bądź specjalnej głowicy wykonuje ruchy mające na celu polepszenie krążenia krwi i limfy. Udrażnia to układ limfatyczny i oczyszcza skórę, poprawiając też krążenie krwi. Masaż taki nie tylko walczy z kłopotliwym cellulitem, ale także likwiduje obrzęki limfatyczne oraz zapobiega zakrzepicy i niewydolności żył. Może być stosowany w sytuacji obrzęków pooperacyjnych.

Masaż antycellulitowy ujędrnia skórę i modeluje wybrane partie ciała. Nie odchudza sam w sobie, ale przez swoje właściwości modelujące stanowi świetne uzupełnienie kuracji odchudzającej. Jest też tańszy i zdrowszy niż stosowane powszechnie w walce z cellulitem preparaty w kapsułkach lub tabletkach. Taki masaż jest bezpieczny, a co więcej także zrelaksuje, odpręży i zadziała pozytywnie na zdrowie całego organizmu. To najlepszy możliwy sposób na walkę z kłopotliwym cellulitem.

Zalety masażu przeciwko cellulitowi są tak liczne, że niemal każdy chciałby z niego skorzystać. Niestety, także na tym polu występują pewne przeciwwskazania, które wykluczają pewne grupy osób z możliwości skorzystania z zabiegu. Mimo że zabieg przeciwdziała niewydolności żył oraz ich zakrzepom, nie można go wykonać u osób, których owe schorzenia już dotknęły.  Przeciwwskazaniem są też choroby nowotworowe oraz wszelkie złośliwe guzy. Z masażu nie skorzystają również osoby z chorobami zakaźnymi oraz problemami w obrębie skóry, takimi jak stany zapalne skóry oraz otwarte rany. Masażu nie poleca się także kobietom w ciąży, ale już kilka tygodni po porodzie to świetny moment na wykonanie takiego zabiegu, by szybciej wrócić do formy.

Masaż to absolutnie najzdrowszy, najbezpieczniejszy i najprzyjemniejszy sposób walki z niechcianym cellulitem. Poddaj się mu w naszym gabinecie, by na długo cieszyć się pozytywnymi efektami tego wspaniałego zabiegu.