Masaż kręgosłupa

Masaż oczyszcza ciało i umysł, odpręża i wprowadza w stan nieziemskiego, błogiego relaksu. Może też być wykorzystywany jako jedna form rehabilitacji, stając się zabiegiem leczniczym dla pacjentów po urazach lub tych, którym dokucza przewlekły ból kręgosłupa.

Leczniczy masaż kręgosłupa to technika relaksacyjna i terapia manualna w jednym. Masażysta wchodzi w rolę rehabilitanta i nie tylko masuje, ale także uciska odpowiednie punkty, a wraz z tym leczy i poprawia ogólną kondycję fizyczną organizmu. Masaż ma same pozytywne skutki: obniża napięcie mięśni, łagodzi ból, poprawia ukrwienie. Jednocześnie kręgosłup jest, jak to byśmy dawniej powiedzieli, nastawiany. Przywraca się ruchomość kręgów i ich odpowiednie położenie. Przy okazji organizm jest lepiej odżywiony i choć poprawienie urody nie jest pierwszym celem tego typu zabiegu, warto wspomnieć i o tej zalecie.

Wskazania do zabiegu są rozmaite. Masaż kręgosłupa może być jedną z form rehabilitacji pourazowej. Zabieg ten pomoże także pacjentom, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa, rwami oraz bólami stawów. Masaż świetnie działa też na osłabione lub przeciążone mięśnie. Masaż poleca się również osobom z wadami postawy, na przykład skoliozą. Stanowi on świetne uzupełnienie gimnastyki korekcyjnej, przyczyniając się do kształtowania prawidłowej postawy oraz likwiduje ewentualne bóle kręgosłupa wynikające z jego nieprawidłowej budowy. Ten typ masażu będzie także idealny dla osób z siedzącym trybem pracy.

Przeciwwskazania do zabiegu to podwyższona temperatura ciała, ostre stany zapalne, nowotwory, miażdżyca, żylaki. Również osoby cierpiące na nadciśnienie i ze skłonnością do krwotoków nie skorzystają z dobrodziejstwa masażu. Ponieważ istota masażu jest wykonywanie ruchów na skórze, z zabiegu dyskwalifikują oczywiście wszelkie problemy z nią: wysypki, odczyny alergiczne, owrzodzenia, otwarte rany, stany zapalne. Jeśli natomiast chodzi o sytuację kobiet w ciąży, to powinny one przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem.

Masaż kręgosłupa to świetny zabieg. Leczy, ujędrnia skórę, łagodzi ból, a przy tym relaksuje i odpręża. Jest to bezpieczna i bardzo przyjemna forma rehabilitacji. Działa odprężająco na mięśnie grzbietu, przywraca odpowiednie położenie kręgom, a przy tym koi nerwy i poprawia nastrój. Oczywiście, aby móc w pełni cieszyć się dobroczynnym działaniem masażu kręgosłupa, należy oddać się w ręce profesjonalisty. Tacy właśnie są nasi masażyści, którzy zaopiekują się każdym pacjentem, świadcząc usługi masażu kręgosłupa oraz każdego innego rodzaju masażu.