Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to klasyczny masaż, który nakierowany jest przede wszystkim na zwalczanie różnych dolegliwości. Może być stosowany jako forma terapii, na przykład w rehabilitacji pourazowej, jak również jako zabieg leczniczy oraz technika relaksacyjna. Każdy bowiem masaż odpręża zarówno ciało, jak i umysł, a przy zastosowaniu odpowiedniej techniki ruchów przynosi też efekty takie jak likwidacja bólu, zwalczanie obrzęków czy przywracanie właściwego położenia kręgom kręgosłupa.

Pod pojęciem masażu leczniczego kryje się tak naprawdę wiele różnych technik masażu. Dobraniem właściwej musi zająć się masażysta, uwzględniając indywidualne potrzeby i schorzenia pacjenta. Masowane może być całe ciało lub tylko jego fragment, na przykład bolące miejsce. Podczas zabiegu wykorzystuje się różnorodne ruchy jedną lub dwoma rękoma: głaskanie, rozcieranie, oklepywanie, ugniatanie, naciskanie. Różna może być też intensywność i tempo ruchu. Masażysta masuje ciało, ale także uciska odpowiednie punkty, precyzyjnie zwalczając dokuczliwy ból.

Masaż to najzdrowszy i najbezpieczniejszy środek przeciwbólowy, pozwalający pozbyć się chronicznego bólu po operacjach, urazach lub towarzyszącego zwyrodnieniom stawów. Jest wykorzystywany przez sportowców, a drużyny sportów zespołowych często posiadają stałego masażystę w zespole. Masaż likwiduje napięcie mięśni, poprawia ukrwienie (a co za tym idzie dotlenienie i odżywienie) ciała, przyspiesza metabolizm, likwiduje przykurcze. Jednocześnie masaż jest techniką relaksacyjną i koi nerwy, a w dłuższej perspektywie także to przynosi efekty lecznicze. Życie w stresie wpływa bowiem negatywnie na organizm i zaburza gospodarkę hormonalną, co skutkuje skłonnością do chorób. Masaż pomaga ten stres likwidować.

Masaż klasyczny, w tym leczniczy, nie może być niestety wykonany u osób chorych na nowotwór, nadciśnienie, miażdżycę, żylaki, gruźlicę, zaawansowaną osteoporozę, ostre stany zapalne, zapalenie nerwów obwodowych, zaburzenia krzepliwości krwi. Nie jest to też zabieg dla pacjentów z naczyniakami, po przebytym niedawno zawale, ze zmianami skórnymi oraz dla pań w okresie menstruacji i ciąży. Zdarza się też, że po jednym masażu dolegliwości pogłębiają się i dopiero seria kilku zabiegów przynosi pozytywne efekty.

Dobrze wykonany masaż leczniczy przynosi znakomite efekty dla ciała i umysłu. Jest to zabieg leczniczy, rehabilitacja i sesja relaksacyjna w jednym. Zadbaj już dziś o swoje ciało i poddaj się zabiegowi masażu leczniczego w wykonaniu jednego z naszych wysoce kompetentnych specjalistów.