Masaż odchudzający

Odchudzanie to skomplikowany proces, wymagający naszego zaangażowania na wielu polach. Aby zgubić zbędne kilogramy, nie wystarczy tylko mniej jeść lub tylko ćwiczyć na siłowni, ale potrzeba spójnego długofalowego planu zawierającego wszystkie te elementy. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale w procesie odchudzania pomóc może także masaż. Odpowiednio wykonany, z uwzględnieniem specjalnej techniki ruchów, masaż pomaga zredukować tkankę tłuszczową i zgubić wagę.

Masaż oczywiście nie zastąpi diety i ćwiczeń, ale będzie stanowił świetne ich uzupełnienie i przyspieszy utratę wagi, jak również pięknie wymodeluje sylwetkę. Polega on na intensywnym masowaniu, które rozbija i rozdrabnia podskórną tkankę tłuszczową, przyspieszając spalanie tłuszczu. Efekt ten jest wzmocniony poprzez wykorzystanie do masażu specjalnych kremów. Masaż odchudzający daje również inne pozytywne efekty dla zdrowia i urody: usuwa toksyny z organizmu, polepsza ukrwienie skóry i przyspiesza przemianę materii. Intensywny masaż usprawnia przepływ krwi, co sprawia, że tlen jest szybciej transportowany do komórek.

Masaż odchudzający może być wykonany na całym ciele lub na wybranych jego partiach. Czasem dla wzmocnienia efektu używa się kremów lub olejków do masażu, które wyprodukowane są na bazie roślin i również posiadają odchudzające i antycellulitowe właściwości. Odchudzający masaż można połączyć również z masażem antycellulitowym oraz modelującym sylwetkę, co wpłynie na jeszcze lepszą jego efektywność. Oprócz tych wszystkich właściwości kosmetyczno-zdrowotnych, masaż odchudzający daje nam to, co każdy zabieg tego typu – odpręża, koi nerwy i relaksuje, czyniąc odchudzanie przyjemnością.

Warto wykorzystywać odchudzające i modelujące sylwetkę działanie masażu, należy jednak uprzednio ocenić, czy nie ma się przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Do najpopularniejszych należą nowotwory, żylaki, stany zapalne. Wykonanie masażu wykluczają również wszelkie problemy skórne, czyi jej zapalenia, owrzodzenia, poparzenia i otwarte rany. Jeśli zabieg ma być wykonywany z użyciem kosmetyku, należy najpierw upewnić się, że dana osoba nie jest na ów kosmetyk uczulona.

Najlepsze efekty daje seria przynajmniej pięciu masaży, powtarzanych regularnie co 7-10 dni. Taka seria wspomoże Cię w walce o szczupłą i zgrabną sylwetkę, jednocześnie pozytywnie oddziałując na zdrowie organizmu oraz samopoczucie. Pamiętaj, że pozytywne efekty daje tylko masaż wykonany przez profesjonalnego masażystę. Właśnie tacy czekają na Ciebie w naszym gabinecie.