Masaż relaksacyjny

Obecnie prawie każdy z nas żyje w ciągłym biegu, nierzadko borykając się z mniej i bardziej długotrwałym stresem. Życie w takim przewlekłym napięciu nerwowym źle wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, zmienia gospodarkę hormonalną i powoduje problemy takie jak bezsenność albo częste bóle głowy. Na szczęście istnieje prosty i przyjemny sposób na odprężenie i pozbycie się wszystkich tych dolegliwości – masaż relaksacyjny.

Relaksacyjny masaż jest wykonywany powolnymi ruchami, często zaczyna i kończy go głaskanie. Inne ruchy to ugniatanie, delikatne rozcieranie i oklepywanie. Wszystkie ruchy są powolne i płynne, tak, aby pacjent miał szansę wprowadzić się w stan relaksu. Masaż koi nerwy, a także pomaga pozbyć się napięcia na całym ciele. Ruchy masażysty redukują napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie krwi oraz przyspieszają metabolizm, a to wszystko przy jednoczesnym zmniejszeniu stresu i wywołaniu uczucia odprężenia.

Masaż relaksacyjny polecany jest osobom w każdym wieku. Jego zbawienne odprężające działanie pomoże zwłaszcza osobom, które na co dzień żyją w stresie i napięciu, na przykład tym, które posiadają stresującą pracę. To jednak niejedyne wskazanie do zabiegu, ponieważ taki masaż likwiduje również dolegliwości bólowe oraz bezsenność. Pomoże zarówno tym pacjentom, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie i brak energii do życia, jak również osobom nadpobudliwym. Polecany jest również po długotrwałym wysiłku psychicznym i fizycznym dla szybszej regeneracji sił.

Odpowiednio przeprowadzony masaż relaksacyjny wprowadza w stan błogiego odprężenia, oczyszcza ciało i umysł. Może się koncentrować na wybranej partii ciała, na przykład bolącym barku lub być masażem całego ciała. Jest to znana od wieków technika relaksacyjna, a jednocześnie zabieg leczniczy, który ma wpływ na cały organizm. Ugniatanie ciała i oklepywanie dłońmi pobudza ukrwienie, a rozcieranie likwiduje obrzęki i złogi. Masaż stymuluje układ krwionośny i limfatyczny, zwalcza ból, a nawet przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.  Pomaga także usuwać toksyny z organizmu i wzmacnia odporność.

Masaż relaksacyjny wpłynie pozytywnie niemal na każdego, uważać powinny jedynie osoby z chorobami nowotworowymi, hemofilią oraz z problemami skórnymi. Nie wszystkie techniki masażu można też stosować u kobiet w ciąży. Wszystkich innych zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie masażysta wprowadzi Cię w stan błogiego odprężenia. Nie zastanawiaj się, skorzystaj z masażu i w ten sposób zrób coś dobrego tym razem nie dla innych, ale dla siebie.